Jakie szelki wybrać dla psa?

Spacery stanowią jeden z najważniejszych elementów codziennej opieki nad psem. Podczas wspólnych spacerów możemy spędzić trochę czasu z naszym psiakiem na aktywnej zabawie i zwiedzaniu nowych miejsc. Aby taki spacer był komfortowy dla psa, warto pomyśleć o zakupie odpowiednich szelek. Najchętniej wybieraną propozycją są guardy, które cechują się wygodą i bezpieczeństwem.

Zalety szelek typu guard

szelki guardyDuży wybór szelek dla psów nie ułatwia nam szybkiego i łatwego wyboru. Nie tylko różne rodzaje, ale też fasony, wzory, kolory i dodatki sprawiają, że czasem ciężko zdecydować się na coś konkretnego. Częstym wyborem właścicieli psów są szelki guardy, które wyróżniają się specyficzną, bezpieczną dla psiego kręgosłupa budową. Warto zaznaczyć, że modele tego typu nie obciążają ani kręgosłupa szyjnego, ani stawów łokciowych, co jest niezwykle ważne zwłaszcza w przypadku psów ras brachycefalicznych oraz tych z rozbudowaną klatką piersiową. Szelki typu guard nie krępują ruchów oraz nie obcierają psiaka pod pachami, dzięki czemu mamy pewność, że może on rozwijać się prawidłowo. Taki model jest bardzo często wybierany przez właścicieli szczeniaków, gdyż szeroka regulacja sprawia, że szelki rosną razem z czworonogiem. Warto też pamiętać o tym, że takie szelki sprawdzą się idealnie w każdej sytuacji – zarówno podczas spokojnego spaceru po mieście, jak i podczas szaleństw po łąkach czy lasach. Szelki są też trafnym wyborem dla tych psów, które mają tendencję do ciągnięcia na smyczy. Dzięki temu zyskujemy pewność, że nasz psiak się nie poddusza, co mogłoby mieć negatywny wpływ na tchawicę i układ oddechowy. Przy wyborze szelek typu guard musimy pamiętać o zrobieniu dokładnych pomiarów psa w wyznaczonych miejscach, by idealnie dopasować produkt do pupila. Popularnym rozwiązaniem jest tworzenie szelek na wymiar i możliwość dopasowania wzoru, kolorów, rodzaju klamer oraz dodatków w postaci adresatki lub kokardy. Wiele firm oferuje również różnorodne podszycia, które mogą zwiększać przewiewność, zapobiegać otarciom lub zapewniać ciepło w chłodniejsze dni.

Właściwe szelki to ważny element codziennych spacerów. Wygodny i dopasowany do wymiarów psa model zapewni komfort noszenia oraz sprawi, że ruchy psiaka nie będą ograniczone. Dużym uznaniem cieszą się szelki typu guard, które mają dużą regulację i przyjazną dla psiego kręgosłupa konstrukcję. Duży wybór wzorów, kolorów i dodatków sprawia, że z pewnością znajdziemy coś idealnego dla naszego pupila.