Mocne panele z poliwęglanu

Nie da się ukryć, że w niektórych miejscach stosujemy szkło ponieważ zależy nam na tym by do pomieszczeń wpuszczać nieco światła. Niemniej jednak należy liczyć się z tym, że nie w każdym miejscu szkło będzie odpowiednim materiałem ponieważ może łatwo dojść do jego uszkodzenia. W związku z tym zapewne zastanawiające jest to czym go zastąpić. Otóż są pewne ciekawe rozwiązania.

Sprawdzone płyty poliwęglanowe

płyta poliwęglanowa na dachTrzeba przyznać, że obecnie otaczają nas najróżniejsze materiały sztuczne, które mogą efektywnie zastępować  materiały używane do tej pory. Jednym z takich materiałów, na którego zdecydowanie warto zwrócić uwagę jest poliwęglan. Jest to tworzywo sztuczne, które ma naprawdę wiele zalet. Przede wszystkim poliwęglan jest bardzo wytrzymały na wpływ czynników mechanicznych. Nawet dość mocne uderzenia nie spowodują uszkodzenia poliwęglanu w bardzo krótkim czasie. Dodatkowo panele wykonane z takiego materiału mogą być przezroczyste co sprawia, że można użyć je zamiast szkła. Często słyszy się o tym, że stosowana jest płyta poliwęglanowa na dach gdzie pełni ona funkcję świetlika. Do tej pory z reguły bywało tak, że świetliki tworzone były przede wszystkim ze szkła. Mocne gradobicia mogą jednak w dużym stopniu szkło uszkodzić. Dodatkowo sam montaż szkła w takim miejscu jest dość kłopotliwy. Natomiast montowanie paneli poliwęglanowych jest dziecinnie proste i każdy może sobie z tym łatwo poradzić.

Na ten moment poliwęglan jest uważany za najlepszy materiał jakim można zastępować szkło. Sporo osób decyduje się na stosowanie takich rozwiązań również w przydomowym ogrodzie czy też na tarasie. Nad tarasami można budować zadaszenia z poliwęglanu. W sklepach i marketach budowlanych dostępne są płyty poliwęglanowe w wersji komorowej oraz litej.