Wykorzystanie termowizji w medycynie

Niemal każda osoba doskonale zdaję sobie sprawę z tego, do czego służy kamera termowizyjna. Urządzenie to oznacza w sposób wizualny powierzchnie o różnej temperaturze. Swoje zastosowanie znalazła ono także w medycynie. Bardzo często używa się go gabinet diagnostycznych, dentystycznych, a nawet na salach operacyjnych. Z jego pomocą wykonywać można zdjęcia lub śledzić obraz na bieżąco.

Termowizja w służbie pacjentom

kamery termowizyjneObraz pokazujący zmiany temperatury no powierzchni i wewnątrz ciała ludzkiego może być bardzo pomocny ze względów medycznych. Dlatego też kamery termowizyjne wykorzystuje się obecnie w wielu dziedzinach. Doskonale sprawdzają się one na przykład w stomatologii, dając pełen obraz jamy ustnej, na którym wyraźnie odznaczają się na przykład plomby, a także stany zapalne.jest to także nieoceniona pomoc w gabinetach diagnostycznych, dzięki której spróbować można wstępnie na przykład zmiany skórne. Równie dobrze termowizja spisuje się na salach zabiegowych. Dzięki niej rozróżnić można ciała obce nawet niewielkich rozmiarów. Obecnie stosowana technologia pozwala na fotografowanie w tej technice, jak również uzyskiwanie podglądu na żywo. Oznacza to, że można śledzić na bieżąco zmiany zachodzące w ciele pacjenta. Bardzo szybki postęp wpływa też na to, że coraz doskonalsze maszyny tego typu trafiają do użytku lekarzy na całym świecie. Na to więc bezpośredni wpływ na zwiększenie jakości usług medycznych.

Termowizja to technika stosowana w filmowaniu oraz fotografii pozwalająca na uzyskanie obrazu zaznaczonymi zmianami temperatury. Dlatego też chętnie wykorzystywana jest w medycynie. Zetknąć się z nią można w gabinetach stomatologicznych, diagnostycznych, a także w salach operacyjnych. Dzięki jej zastosowaniu bardzo często można sprawnie określić przyczynę pogorszenia się zdrowia pacjenta.