Mosiężna lampa na stolik nocny

Od kilku lat zajmuje się profesjonalnie projektowaniem wnętrz i jednym z moich ulubionych zleceń są hotele. Uwielbiam ustalać z właścicielami koncepcje aranżacji ich mniejszych lub większych hoteli. Najbardziej wdzięczne do aranżacji są nieduże pensjonaty, których w ostatnim czasie urządziłam dość sporo nad morzem. Wiele osób szuka w takich wnętrzach podobnego stylu, nowoczesnego, ale jednocześnie nawiązującego do historycznych aranżacji.

Luksusowe lampy w hotelach

lampy mosiężneKiedy byłam mała to marzyłam o tym, żeby w dorosłym życiu zostać projektantem wnętrz. Zrealizowałam swoje marzenie i ukończyłam studia w tym kierunku. Potem wzięłam jeszcze udział w różnych kursach i ostatecznie pomaga ludziom projektować wnętrza na własną rękę, założyłam bowiem działalność gospodarczą. Jednymi z moich częstych klientów są różnego rodzaju nieduże hotele. To właśnie je lubię urządzać najbardziej. Właściciele często chcą nawiązywać w hotelach do stylu retro, a produktami które najczęściej się pojawiają w pokojach gościnnych, są lampy mosiężne, stawiane na szafkach nocnych. Mosiężne lampy mają przeróżne wzory i kolory. Znajdują się wśród nich zarówno minimalistyczne i nowoczesne lampy, jak i bardzo ozdobne, nawiązujące do dawnych epok. Właściciele hoteli stawiają na lampy mosiężne głównie dlatego, że sprawiają one wrażenie luksusu. Są też przy okazji niezwykle wytrzymałe na uszkodzenia i są w stanie przetrwać przez długie lata. Oprócz mosiężnych lampek nocnych, często do kompletu dobierane są też mosiężne kinkiety czy nawet duże żyrandole. Co prawda takie mosiężne lampy są nieco większym wydatkiem, niż zwykłe oświetlenie, jednak hotelarze często wydają więcej pieniędzy na aranżacje, żeby przyciągnąć większą ilość bardziej wymagających, ale zarazem bogatszych klientów. Dużym plusem jest to, że istnieją sklepy internetowe, w których można znaleźć dużą ilość modeli mosiężnych lamp.

Podczas aranżowania wnętrz hoteli oraz pensjonatów, bardzo często spotykam się z osobami, którym zależy na eleganckich i droższych wykończeniach. Szczególnie w małych hotelach prawdziwym hitem są mosiężne lampy, zarówno te nocne, jak i kinkiety czy żyrandole. Za ich pomocą można stworzyć klimatyczne i luksusowe wnętrza, które przyciągają potem coraz więcej zadowolonych gości.