Czym jest social lending?

Ludzie od wieków pożyczali pieniądze na najróżniejsze pomysłu i potrzeby. Współcześnie kredyty oraz pożyczki są bardzo popularnym sposobem na szybkie pozyskanie gotówki. W niektórych przypadkach zaciągnięcie jednak takiego długoterminowego kredytu lub pożyczki, może nie być proste. Banki nie zawsze są skłonne szybko pożyczyć większa sumę pieniędzy, nawet na bardzo wysoki procent. Z tego powodu ludzie zaczęli sobie pożyczać pieniądze nawzajem na określony czas oraz procent.

Sposób na szybką gotówkę

social lendingCzęsto w życiu człowieka bywają takie chwile, kiedy po prostu może zabraknąć mu gotówki. Taka sytuacja może zmusić człowieka do starania się o odpowiednią pożyczkę lub kredyt. Jednak banki nie są chętne do udzielania takich kredytów, szczególnie w sytuacji jeśli nasza sytuacja materialna może nie wyglądać najlepiej. W takich okolicznościach, warto szukać sprawdzonych rozwiązań, które popularne są w zachodniej Europie, a aktualnie równie w Polsce. O jakim rozwiązaniu mowa? To social lending, czyli sposób na pożyczenie pieniędzy od innej osoby z pominięciem instytucji bankowej. W takiej sytuacji pieniądze pożyczają sobie na przykład dwie osoby prywatne. Cały proces jest dokonywany za pomocą specjalnych stron internetowych, które są przeznaczone do dokonywania takich transakcji i udzielania pożyczek w ten sposób. Oczywiście, każdy sam powinien zgłębić się temat i dowiedzieć jak wyglądają takie zasady zaciągnięcia lub udzielenia pożyczki, poprzez taką profesjonalną stronę internetową. W sieci aktualnie sprawnie funkcjonuje kilka takich stron. W Polsce z roku na rok ten model pożyczania pieniędzy staje się coraz bardziej popularny, jednak warto zauważyć że to rozwiązanie szczególnie popularne jest na zachodzie Europy.

Niestety może to być spowodowane mniejszym zaufaniem Polaków do takich internetowych rozwiązań, jednak jak wiadomo, z czasem takie rozwiązania stają się coraz bardziej popularne powoli przekonując do siebie kolejnych klientów. Warto zatem osobiście zgłębić informacje odnośnie tego tematu i sprawdzić, czy ten sposób na wzięcie pożyczki jest możliwy w naszym przypadku i na jakich warunkach będzie dokonany. Jeśli jednak nie lubimy korzystać z internetu, wówczas musimy wybrać się osobiście do jakiegoś banku i starać o pożyczkę.