Estetyczna listwa wykończeniowa

W ostatnim miesiącu postanowiliśmy z mężem wyremontować nasze mieszkanie. Udało nam się uzbierać do tego odpowiednią kwotę. Chcieliśmy bowiem postawić na wysokiej jakości materiały. Trzeba więc było kupić farby do ścian, zmienić podłogi, wstawić nowe meble. Słowem: gruntowny remont. Co ciekawe, w trakcie robienia remontu dowiedziałam się, jak ważne jest zadbanie o elementy wykończeniowe. Na co dzień nie zwracamy na nie uwagi, a mają one kolosalne znaczenie.

Wybieramy listwy przypodłogowe

estetyczne białe listwy podłogoweO listwach podłogowych dowiedziałam się dopiero wtedy, kiedy w moim domu rodzinnym zaczęły one odchodzić od ścian. W trakcie odkurzania zahaczyłam o jedną i wówczas zdałam sobie sprawę z tego, że bez listw ściana wyglądałaby dziwnie. O listwach przypomniałam sobie znów całkiem niedawno, w trakcie generalnego remontu w mieszkaniu. Jedną kwestią byłą wymiana podłóg i pomalowanie ścian, a drugą sprawienie, żeby ostateczny efekt wyglądał po prostu estetycznie. Musieliśmy więc znaleźć z mężem odpowiednie listwy do naszego wnętrza. Z racji tego, że wnętrza będą jasne, postawiliśmy na estetyczne białe listwy podłogowe, które zleją nam się wizualnie z jasnymi ścianami i dodadzą wnętrzom lekkości. Wybrane przez nas listwy zostały przycięte dla nas idealnie pod wymiar ścian. Zakłada się je w bardzo prosty sposób, bez konieczności przyklejania. Są idealnie dopasowane, więc końcówki łączeniowe, które umieszcza się na rogach, trzymają listwy idealnie przy ścianie. Kiedy założyliśmy listwy jednoznacznie stwierdziłam, że bez nich pomieszczenie nie wyglądałoby dobrze. Jednak jest to bardzo istotny szczegół, o który należy zadbać przy okazji remontu czy urządzania mieszkania od podstaw. W łazienkach zamiast listw często umieszcza się przycięte płytki. Jest to bezpieczne rozwiązanie, gdyż płytki są odporna na działanie wody, a listwy na dłuższą metę niekoniecznie.

Jednym z elementów wykończeniowych, które każdy z nas ma swoich domach, a na które raczej nie zwraca się uwagi, jest listwa przypodłogowa. Jeżeli jest ona odpowiednio dobrana do koloru podłogi i ścian, to sprawia, że dane pomieszczenie wygląda naprawdę dobrze. Czasami sami nawet nie będziemy wiedzieli czemu. Listwa stapia się bowiem ze ścianą i podłogą i jest niezauważalna. Dopiero jak jej zabraknie, odczujemy różnicę.