Tani dwukołowy rowerek

 

Maluchy bardzo szybko się rozwijają i czasem wręcz niezauważalnie poczynają wielkie skoki rozwojowe. W wieku około dwunastu miesięcy stawiają pierwsze kroki. To najlepszy moment na intensywną naukę i wzmacnianie układu mięśniowego. Na tym etapie rodzice mogą bardzo pomóc dziecku, dając mu odpowiednie zabawki i sprzęty sportowe.

Jak wygląda dwukołowy rowerek dziecięcy?

tanie rowerki dla dzieci dwukołoweRodzice często się zastanawiają, od kiedy można dać dziecku pierwszy rowerek, aby mu nie zaszkodzić. Tak naprawdę dziecko, które nie jest gotowe na naukę jazdy na rowerze, na pewno na niego nie wsiądzie. Dlatego też nawet jeżeli maluch nie będzie chciał z niego korzystać, to nie ma się czym martwić, bo na pewno za jakiś czas sam na niego wsiądzie. Tanie rowerki dla dzieci dwukołowe są dostępne w wersji biegowej lub z pedałami. Biegowe mogą być stosowane już od dwunastego miesiąca, natomiast modele z pedałami najczęściej kupowane są maluchom, które ukończyły już dwadzieścia cztery miesiące. Ważną cechą dziecięcych rowerków jest ich waga. Muszą być lekkie, aby nie wyrządziły dziecku krzywdy w sytuacji wywrócenia się. Rama rowerku wykonana jest z aluminium, natomiast koła mogą być gumowe lub zrobione z pianki. Ważne jest dobrze dobrano siodełko aby nie było zbyt duże ani zbyt małe. Biegowe modele dwukołowe nie posiadają regulacji wysokości, dlatego też, kiedy dziecko z niego wyrośnie, to czas aby je zamienić na rowerki z pedałami. W takich rowerach siodełko oraz kierownica mają funkcję ustawianie dowolnej wysokości, dzięki czemu rowerek rośnie razem z dzieckiem. W sprzedaży znajdziemy modele dopasowane kolorystycznie dla chłopców i dziewczynek. Mogą one być wyposażone w koszyki zawieszane na kierownicy lub ozdobne frędzle na uchwytach do trzymania. Z pewnością każde dziecko będzie chętnie korzystało z takiego rowerka.

Jazda na rowerze świetnie rozwija układ mięśniowy maluchów, uczy utrzymywania równowagi i wzmacnia kondycję. Aktywnie spędzany czas na spacerze jest bardzo ważny, więc taki sprzęt powinien być standardem w każdym domu, gdzie znajduje się małe dziecko. Ceny rowerków dwukołowych wahają się w przedziale między dwieście a nawet osiemset złotych i zależą przede wszystkim od producenta, wyposażenia i modelu. Z pewnością najtaniej je kupimy w sklepach online.