Mydło to twarzy i jego zalety

Jak wiemy z lekcji chemii mydła mogą być różne. Producenci mydeł dostosowują je do potrzeb danej skóry. Oznacza to, że mydło, które świetnie oczyści nasze dłonie, niekoniecznie sprawdzi się do dużo delikatniejszej skóry twarzy. Przez wiele ostatnich lat dermatolodzy odradzali stosowania mydeł do oczyszczania skóry twarzy, dziś zachęcają oni do próbowania, w niektórych przypadkach, powrotu do tego rozwiązania. Mydło do twarzy może być skuteczne, tanie, ale musi być dopasowane do jej potrzeb.

Zalety mydeł do twarzy

mydło do twarzyWspomniano powyżej, że mydło trzeba dopasować do potrzeb skóry, jak i do odpowiedniej części skóry. Co to właściwie oznacza? Otóż oznacza to, iż jeśli chcemy używać mydła do mycia twarzy, to też takie powinniśmy zakupić. Nie wybierajmy pierwszego lepszego mydła w supermarkecie, gdyż produkty o nazwie mydło są przeznaczone właśnie do mycia rąk, nie do twarzy. Jeśli chodzi o pielęgnację naszej cery, najlepiej sprawdzi się mydło szare. Warto też sugerować się różnorodnymi dodatkami dodawanymi do tego rodzaju produktów w celu podniesienia ich skuteczności działania. Mydło do twarzy sprawdzi się zwłaszcza w przypadku cer trądzikowych, gdyż podnosi oni nieznacznie obniżone przez nadmierne wydzielanie łojotoku pH skóry. Wiele zarówno młodych, jak i starszych osób, dokonało pozytywnych obserwacji swojej skóry po zmienieniu żelu do twarzy na właśnie mydło. Chociaż wydaje się, iż jest to dość niekonwencjonalne rozwiązanie, może być ono bardzo skuteczne. Podchodźmy jednak do tej kwestii bardzo rozsądnie. Pamiętajmy, że posiadacze skóry suchej powinni wybierać do oczyszczania swojej twarzy produkty silnie nawilżające, mydło do twarzy może spełniać te warunki. Przed upowszechnieniem się wszelkich żeli przeznaczonych do oczyszczania twarzy, myliśmy twarz mydłem, i sprawdzały się one bardzo dobrze.

Oczyszczanie twarzy jest bardzo ważne, szczególnie dla posiadaczy cery tłustej i silnie przetłuszczającej się. Ten typ cery niestety ma skłonności do zanieczyszczania się i zapychania. To może prowadzić do powstawania nieestetycznych wyprysków. By temu zapobiec, trzeba twarz delikatnie oczyszczać, najlepiej dwa razy na dzień. W tym celu posłuży nam mydło do twarzy lub też inny produkt, taki jak żel czy pianka oczyszczająca.