Bielizna odpowiednia dla kobiet karmiących

Ciało kobiety w czasie ciąży i tuż po niej szybko się zmienia. W tym okresie kobiety kupują nie tylko rzeczy dla maleństwa, którego oczekują, ale też muszą na bieżąco uaktualniać swoją garderobę o wygodną odzież, która będzie pasować do większego brzuszka. Nie można też zapominać o dobrze dobranej bieliźnie, która również jest istotna.

Jaki stanik sprawdzi się do karmienia?

bielizna do karmieniaRosnący podczas ciąży biust wymaga nawet kilku nowych staników, które będą pasować na coraz to inny rozmiar. Pod koniec ciąży wiele kobiet zaopatruje się już w stanik do karmienia – pieszczotliwie nazywany karmnikiem. Taki biustonosz będzie im służył podczas ostatnich tygodni przed porodem oraz w czasie laktacji. Czym wyróżnia się tego rodzaju bielizna do karmienia? Zasadniczą różnicą między karmnikiem a zwykłym stanikiem jest możliwość odpięcia miseczki. Nie trzeba zatem ściągać całego biustonosza ani dokonywać niewygodnych akrobacji z odginaniem miseczki. Wystarczy ją odpiąć – jedną ręką! – i można już wygodnie karmić dziecko. Dzięki temu mama czuje większy komfort i nie stresuje się, że maleństwo musi czekać na posiłek. Biustonosze do karmienia przeważnie dostępne są w „podstawowych” bieliźnianych kolorach, czyli kupić można modele czarne, białe i cieliste. Poza budową miseczki, ten typ stanika nie odróżnia się od innych. Produkujące karmniki firmy dbają, aby bielizna była wygodna, zapewniała odpowiednie podtrzymywanie biustu, a sam stanik trzymał fason, nie odkształcał się i aby obwód się nie rozciągał.

Wysokiej jakości bielizna używana do karmienia może służyć także wtedy, gdy już przestaniemy karmić dziecko, o ile rzecz jasna rozmiar wciąż będzie dla nas odpowiedni. Dzięki temu bieliznę można „wynosić” przez dłuższy czas, nie tylko przez kilka miesięcy. Sprawi to, że inwestycja w stanik będzie dla nas jeszcze korzystniejsza.