Tradycyjne jedzenie w Suwałkach

Suwałki są miejscem, które odwiedza coraz więcej osób. Turystyka kwitnie tutaj szczególnie w okresie letnim. Ludzi przyciąga przede wszystkim bliskość natury. Zaraz obok Suwałk mieści się bowiem piękny park krajobrazowy, z malowniczymi trasami kajakowymi oraz rowerowymi. Suwałki same w sobie nie są zbyt dużym miastem, ale mają bogate zaplecze turystyczne. Nie brakuje tutaj atrakcyjnych noclegów, a także miejsc, w których można zjeść smaczny obiad lub kolację. 

Polecana restauracja z Suwałk

suwałki - restauracja tradycyjnaJeszcze do niedawna jedyne, co ludzie wiedzieli o Suwałkach to to, że jest to miasto nazywane polskim biegunem zimna. W końcu zimą odnotowuje się w tym mieście najniższe temperatury. Okazuje się, jednak, że miasto to zaczyna rozkwita pod kątem turystycznym. Duża w tym zasługa między innymi mediów społecznościowych, na których miasto promuje się dość intensywnie. Tym, co przyciąga ludzi na tak daleki północny – wschód są malownicze tereny, które latem zachwycają bujną zielenią, często nietkniętą ludzką ręką. Wiele osób przyjeżdża tutaj na wycieczki rowerowe lub spływy kajakowe. W ostatnich latach, więc, rozbudowała się baza noclegowa i restauracyjna. Jest tutaj sporo lokali, które cieszą się bardzo dobrymi ocenami ze strony turystów. Warto zajrzeć do kilku z nich, jeżeli planujemy odwiedzić suwałki – restauracja tradycyjna jest jednym z podstawowych miejsc, które warto odwiedzić w pierwszej kolejności. Jest to lokal, w którym serwowane są tradycyjne dania kuchni polskiej, z naciskiem na kuchnię regionalną. Restauracja jest bardzo klimatyczna, urządzona praktycznie cała w ciemnym drewnie. Właściciele niedawno powiększyli budynek o salę, na której mogą odbywać się wesela, a także mniejsze imprezy. W tradycyjnej restauracji jest zawsze sporo osób. Jeżeli więc planujemy odwiedzenie tego miejsca, to warto zadbać o wcześniejszą rezerwację. 

Suwałki słyną obecnie nie tylko z najzimniejszych dni w roku, ale też z malowniczych terenów, a także restauracji ze smacznym jedzeniem. Jedną z najchętniej odwiedzanych jest restauracja z tradycyjnym, regionalnym jedzeniem. Potrawy w niej podawane mają bardzo wysoką jakość, a wnętrze jest na tyle klimatyczne, że szkoda z niego wychodzić. Jest to punkt, który powinien zaliczyć każdy, kto przyjeżdża do Suwałk.