Nowoczesna podłoga sportowa

Razem z chłopakami z pracy już jakiś czas temu postanowiliśmy się zaktywizować i zacząć uprawiać sport. Ponieważ wszyscy jesteśmy kibicami piłkarskimi wybór był prosty. Pomysł się sprawdził i od dwóch sezonów gramy na pobliskim orliku w piłkę nożną. na początku graliśmy nieregularnie, ponieważ nasza kondycja pozostawiała wiele do życzenia, ale z czasem graliśmy coraz częściej. Na orliku gramy jednak tylko w letnie miesiące, a zimą mamy przerwę.

Podłoga sportowa na sali gimnastycznej

podłogi sportoweOd kiedy gramy w piłkę skończyły się nasze problemy z bólami pleców i karku, które są typowe wśród pracowników biurowych. Wraz z nadejściem zimy na dworze było jednak zbyt zimno, przez co zawieszaliśmy nasze spotkania, a problemy z plecami wracały. Dlatego w tym sezonie postanowiliśmy grać też zimą – na sali gimnastycznej. Muszę przyznać, że przed pierwszym meczem miałem bardzo mylne wyobrażenie o nowoczesnych salach. Za czasów mojej młodości jedyne podłogi sportowe stosowane w takich miejscach, to parkiety i tego spodziewałem się idąc na salę pierwszy raz. Na miejscu okazało się, że na podłodze nie ma żadnego parkietu, a specjalna nawierzchnia z poliuretanu. Pomijając fakt, że taka podłoga była niebieska, co budziło moją ciekawość, różnic w porównaniu z parkietem było znacznie więcej. Przede wszystkim nawierzchnia była całkowicie jednolita, bez wystających klepek czy zadarć, które zdarzały się na parkiecie w mojej szkole. Podczas całej gry ani razu też się nie poślizgnąłem, ponieważ przyczepność była nieporównywalnie lepsza, niż na standardowych nawierzchniach. Grało się na niej naprawdę bardzo wygodnie, a z perspektywy czasu (po dwóch miesiącach gry) muszę przyznać, że ta podłoga zdecydowanie bardziej chroni też kolana zawodników, ponieważ żaden z nas nie ma żadnych dolegliwości, które pamiętamy z czasów gry na parkietach w szkole.

Nowoczesne technologie stosowane przez producentów podłóg sportowych zdecydowanie poprawiają komfort gry i bezpieczeństwo użytkowników, dzięki zwiększonej elastyczności chroniącej stawy. Nie bez znaczenia jest także brak nierówności ani zadr, które mogłyby przyczynić się do różnego rodzaju kontuzji. Dzisiejsze hale sportowe zapewniają bardzo dobre warunki do uprawienia różnego rodzaju sportów, dzięki czemu uczniowie mogą rozwijać swoje pasje, co może w przyszłości zaowocować pojawieniem się nowych polskich talentów światowej klasy.