Duże płaskorzeźby gipsowe

Ukończyłam studia na jednej z lepszych uczelni artystycznych w kraju. Po zakończonej edukacji otworzyłam razem z przyjaciółką z roku firmę specjalizującą się w płaskorzeźbach ściennych w mieszkaniach oraz na fasadach domów i różnych budynków. Podobała nam się praca, ponieważ obie robiłyśmy to co było naszą pasją.

Mieszkanie w płaskorzeźbach gipsowych

ozdobne płaskorzeźby gipsoweNa samym początku nie miałyśmy dużo zleceń, zapewne dlatego że ludzie nie przywykli do tego, że na ścianie można mieć coś więcej niż tylko ozdobny obraz albo tapetę we wzorek. Po około roku nasza firma zaczęła przynosić dość spore dochody. Zrobiłam nam stronę w Internecie więc po wpisaniu w wyszukiwarkę ozdobne płaskorzeźby gipsowe, nasza firma pokazywała się jako jedna z pierwszych. Jedno zlecenie jakie dostałyśmy zajęło nam bardzo dużo czasu dlatego że zlecenia robimy we dwie i nikt inny nam nie pomaga. Klientka do swojego nowego mieszkania chciała aż pięć płaskorzeźb o bardzo dużych wymiarach. Zaczęłam nią omawiać szczegóły jak te płaskorzeźby mają wyglądać, a ona pokazała mi zdjęcia swoich koni i powiedziała, że chcę po jednym koniu na ścianie i wskazała dokładne miejsca, gdzie mają one być. Trochę bałam się, że nie damy sobie rady same, ponieważ klientka chciała, aby zlecenie było wykonane w ciągu dwóch tygodni. Po rozmowie z koleżanką uznałyśmy obie, że bierzemy zlecenie. Przez dwa tygodnie po dwanaście godzin dziennie robiłyśmy gipsowe płaskorzeźby koni na ścianach w mieszkaniu klientki. Byłam wykończona, do domu wracałam tylko żeby pospać kilka godzin i znowu iść rzeźbić, ale nie narzekałam, ponieważ to było coś co kocham nad życie. Najtrudniejsze było odtworzenie idealnie zdjęć tak żeby konie wyglądały identycznie. Po dwóch tygodniach zlecenie zostało ukończone w stu procentach, klienta była bardzo zadowolona i od razu umówiła się z nami, że chce żebyśmy zrobiły jeszcze jedną płaskorzeźbę gipsową w pokoju jej córki, która chciała na ścianie jednorożca.

Gdy całe zlecenie zostało zakończone, dostałyśmy zapłatę. Klienta powiedziała, że jest bardzo zadowolona i że teraz jej mieszkanie wygląda świetnie. Poleciła nas znajomym. Nasza firma działała jeszcze przez kilka lat. Niestety przez sprawy prywatne musiałyśmy zakończyć prace razem. Czasem sama biorę jeszcze jakieś małe zlecenia.