Poszukiwania taniego podnośnika na budowę

Rozkręcam własnie swój biznes budowlany. Jestem na etapie kompletowania maszyn. Przed przystąpieniem na pierwszą budowę, chcę mieć wszystko gotowe. Na razie nie dysponuje zbyt duża liczbą pieniędzy, dlatego szukam maszyn tanich, ale sprawnych i wytrzymałych. Tak, żebym był w stanie jest użytkować przez te kilka lat, aż mój biznes się nie rozkręci, stanę porządnie na nogi i zacznie zarabiać sam na siebie. Podnośnik, to ostatnia maszyna jaką muszę kupić do firmy.

Znalazłem tani i dobry podnośnik

tanie podnośniki z łodziPoszukiwania odpowiedniej maszyny rozpocząłem od podpytywania znajomych, czy nie wiedzą czy można gdzieś dostać na sprzedaż tanie podnośniki z łodzi. Jeden znajomy, który w branży budowlanej spędził większą część swojej kariery zawodowej, powiedział mi że jego szef sprzedaje akurat taki podnośnik, jakiego potrzebuję. Cena nie jest wysoka, jak na tak mało używany sprzęt. Firma, akurat prowadzi budowę niedaleko Łodzi, dlatego nie musiałbym za daleko jechać po sprzęt. Dostałem namiary na jego szefa, który był właścicielem maszyny i umówiłem się z nim na spotkanie. Podczas tego spotkania zajrzałem do wnętrza podnośnika oraz przyjrzałem się jego papierom. Był to bardzo polecany i renomowany dźwig, niezwykle popularnej firmy. Do tej pory nie był serwisowany, mimo iż miał duży przebieg, bo firma go cały czas eksploatowała. Był sprawny i byłbym jego dopiero drugim właścicielem. Jego wysokość podnoszenia wynosiła do 20 metrów, a udźwig prawie pół tony. To mi bardzo odpowiadało. Miał zasilania elektryczne oraz spalinowe. To była bardzo ekonomiczna opcja. Posiadał napęd 4 na 4, dzięki czemu miał lepsze przyśpieszenie i zabezpieczenie w razie poślizgu. Właściciel postanowił dać mi jeszcze zniżkę na zakup, jeśli zdecyduje się go kupić od razu. Ponieważ sam byłem zdecydowany, spodobała mi się taka opcja. Dobiliśmy targu i podpisaliśmy umowę kupna – sprzedaży.

Byłem bardzo zadowolony z zakupionego podnośnika. Moi pracownicy również nie narzekali. Operator podnośnika powiedział mi, że maszyna jest prawie jak nowa i bardzo sprawnie się nią steruje. Taki podnośnik bardzo często przydaje się na placu budowy, o czym bardzo szybko przekonałem się po otrzymaniu pierwszego zlecenia. Dobrze, że udało mi się dostać taki podnośnik w tak dobrej cenie.