Ekonomiczne czyszczenie pralki

Co miesiąc wybieram się na zakupy i uzupełniam wtedy wszystkie domowe środki czystości. Wydaję wtedy jednorazowo większą kwotę. Osobiście wole zrobić jedne większe zakupy niż co chwilę wychodzić do sklepu, bo okaże się, że akurat produktu, którego aktualnie potrzebuję zabrakło.

Ogólnodostępne środki do pralki

środki czyszczące do pralkiNajczęściej kupowanymi przeze mnie produktami są środki czyszczące do pralki. Niestety dzisiejsze pralki nie należą do sprzętów tanich. Trzeba o nie dbać i regularnie czyścic ze wszelkiego brudu i kamienia. Nasza jakość wody niestety nie pomaga w dbaniu o pralki, dlatego staram się ratować sytuacje specjalistycznymi środkami do czyszczenia pralek. W miesiącu staram się czyścic pralkę co mniej więcej piąte pranie, profilaktycznie. Wiem, że wystarczyłoby czyścic ją raz góra dwa razy w miesiącu, lecz w tym przypadku więcej nie zawsze znaczy gorzej. Jednak sklepy które oferują takie specjalistyczne środki są bardzo drogie i po kilku miesiącach zaczęłam odczuwać kwotę wydawaną miesięcznie. Z racji tego, że zużywam mniej więcej do czterech opakowań miesięcznie stwierdziłam, że może warto poszukać jednak hurtowni albo sklepu internetowego w którym będę mogła kupić mój ulubiony środek. Nie lubię zmian, więc zależało mi na tym, aby to był konkretnie ten wybrany środek. Po można powiedzieć długich poszukiwaniach, ponieważ trwały one kilka godzin udało mi się znaleźć jedna jedyną hurtownie która oferowała mój środek w niższej cenie. Niestety musiałam sobie przeliczyć koszt dojazdu do tej hurtowni i czy w ogóle mi się to opłaca. Po dokładnych obliczeniach doszłam do wniosków. Okazało się, że jeśli zakupie u nich dziesięć opakowań mojego ulubionego produktu czyszczącego pralki dostane dwa dodatkowe opakowania środka gratis. Czyli wychodzi na to, że miałabym zapas na około trzy miesiące. Do tego koszt jednego opakowania różnił się o kilka złotych od tego dostępnego w sklepie. Po odliczeniu kosztów paliwa mogłam zaoszczędzić około trzydziestu złotych i dodatkowo otrzymać dwa opakowania gratis.

Powiedziałam mojej mamie o tym co udało mi się załatwić. Moja mama niestety nie jest zwolenniczką robienia zakupów na zapas, lecz tym razem powiedziała, że bardzo opłaca się kupić ten środek. Po prostu wychodziło to ekonomiczniej.